Працюємо із зображеннями на комп’ютері

Розробила вчитель інформатики Безуглова Н.М.

Мета навчальна: сформувати поняття про засоби перегляду та редагування зображень, їх призначення і функціональні можливості; удосконалювати навички роботи з мультимедійними об'єктами, засобами перегляду та редагування зображень;

- розвивальна: формувати навички самоконтролю; сприяти розвитку логічного мислення; формувати вміння узагальнювати, міркувати;

-  виховна: виховувати відповідальність, самостійність.

Тип уроку: формування навичок і вмінь.

Обладнання: ПК, засоби перегляду та редагування зображень, матеріали (графічні файли, картки із завданнями для практичної роботи), демонстраційна презентація до уроку.

Хід уроку

I.  Організаційний етап. Повідомлення теми, мети і завдань уроку: удосконалення навичок роботи з мультимедійними об'єктами, засобами перегляду та редагування зображень;

II.  Перевірка домашнього завдання. Виконання електронного тестування з теми «Засоби перегляду зображень»

IІІ. Мотивація навчальної діяльності. Проблемна ситуація: в вас з’явилася нагальна потреба переслати своє особисте фото класному керівнику, проте такого фото у вас немає, а є загальна фотографія класу. Чи готові ви  впоратись із цією проблемою?

ІV. Актуалізація знань

1.      Що називають мультмедіа? Поєднання різних способів подання повідомлень.

2.      Які пристрої необхідні для роботи з мультимедіа? Введення: відео- фотокамери, фотоапарати, муз. синтезатори, смартфони. Виведення: монітори, фото рамки, програвачі, проектори, навушники, колонки. Пристрої зберігання: накопичувачі на жорстких магнітних дисках, касети, флеш-карти, оптичні диски

3.      Які програми перегляду зображень ви знаєте? Microsoft OfficePicture Manager, Засіб перегляду фотографій Windows,  Paint.

4.      Чи можна переглядати графічні файли без застосування цих програм? У вікні папки у режимі попереднього перегляду файлів, або в режимі подання вмісту папки Діафільм (Windows XP)

V. Застосування знань

1.      Робота в групах з картками

2. Робота в парах.

Завдання 1. Дівчинки переглядають фотографії в бібліотеці зображень. Рита використовую засіб, за допомогою інструментів якого  можна повертати зображення за годинниковою стрілкою та проти неї, змінювати розмір зображення, вмикати режим слайдів, переглядати попередні  й наступні фотографії. Ліля обрала інший засіб. Вона також може змінювати розмір зображення, вмикати режим слайдів, але, щоб перевертати зображення, змушена використовувати контекстне меню файла. Які засобами використовують дівчата?

Завдання 2. Задано список дій над зображенням Поїзд у програмі перегляду і редагування зображень пакета Microsoft Office. Указати номери дій, які задають порядок виконання дій для отримання даного зображення.

1) відкрити файл за допомогою програми перегляду і редагування зображень пакета Microsoft Office;

2) у меню Зображення обрати вказівку Обтинання;

3) у меню Зображення обрати вказівку Повернути і відобразити;

4) в області Поворот і відображення обрати вказівку Відобразити зліва направо;

5) перемістити межі до утворення частини зображення;

6) підтвердити значення параметрів розміру малюнка натисканням кнопки Ok;

7) зберегти зміни у файлі.

3. Практична робота

Завдання 3. Зимова казка

Із набору зображень вибери фотографії зимового пейзажу, підготуй їх до зручного перегляду

Бали

1

Відкрий папку Інформатика\6клас\Мультимедіа\ Пейзажі. Переглянь зображення, які розміщено в даній папці. З’ясуй, скільки з них відповідають порі року - зимі

2

Запиши в зошиті кількість зображень, кількість зимових пейзажів, кількість повернутих зображень

3

Видали з папки Пейзажі зображення, які не відповідають порі року зимі

4

Поверни правильно у файлах зображення, які не є вертикальними

Завдання 4. Фотографія друга

Із групової фотографії учнів школи виділи фотографію свого товариша, зміни значення властивостей зображення: розмір і колір

1

Створи папку Практична робота 6 у своїй структурі папок та скопіюй  в неї файл Наші учні.jpg, що знаходиться папці Інформатика\6клас\Мультимедіа.

2

Відкрий файл Наші учні.jpg за допомогою програми Microsoft OfficePicture Manager

3

Виконай обтинання зображення, задавши значення його властивостей так, як показано на малюнку

4

Перемісти рамку вибраного зображення так, щоб у ній помістилось зображення твого товариша

5

Задай значення параметра насиченості кольорів, що дорівнює -25

6

Збережи зміни, задавши ім’я файлу Фото1.jpg

VІ. Підсумки уроку.  Рефлексія

Оціни свої знання та вміння.

<< Я розумію призначення програм для перегляду і редагування зображень.

<<Я зможу навести приклади різних інструментів для перегляду і зміни значень деяких властивостей зображень.

<<Я вмію на комп’ютері повертати зображення для зручного перегляду

<<Я вмію на комп’ютері здійснювати обтинання країв зображень та зберігати утворені нові зображення.

<<Я вмію на комп’ютері змінювати насиченість кольорів зображення, завантаженого з фотоапарата.

<<Я можу навести приклади застосування комп’ютерних програм для перегляду і редагування зображень під час навчання та вдома.

VIІ. Оцінювання роботи учнів

VIIІ. Домашнє завдання
Завдання за підручником: повторити параграф 14, 15, 16.

Підготувати кросворд у зошиті з теми «Мультимедіа»