Смак життя

( виховна година – захист родинних проектів)

Підготувала класний керівник 5 класу Рябова Є.Ф.

Мета: навчити учнів шанувати родинні цінності, розвивати творчі здібності, виховувати любов і повагу до сім’ї, вміння помічати красу у звичайних, буденних моментах життя.

Вступне слово вчителя: Дуже часто серед сірих одноманітних буднів ми навіть не помічаємо, як минає наше життя. Непомітно сиплються дрібні пісчинки наших персональних піщаних годинників, які відмірюють час нашого буття. Вміння радіти кожному прожитому дню – це великий талант.

Озирнися навкруги: те, що ми нерідко вважаємо звичайним і навіть набридливим, - це, можливо, і є наші найкращі, найщасливіші миттєвості.Ще у вересні миз вами вирішили дослідити : чи вміють ваші родини відчувати смак життя?

Яке завдання ви тоді отримали?

-Ми отримали завдання розробити і представити свій власний рецепт смаку життя.

-А як ви гадаєте, для чого це потрібно?-Це потрібно для тих людей, які не вміють бачити всі принади життя, радіти йому.

- Як ви розумієте, що означає «відчути смак життя»?

-Мабуть, це означає повною мірою насолодитися ним, побачити і зберегти в памяті найкращі моменти.

-Відчути насолоду від того, що ти живеш на цьому чудовому світі.

Ви разом зі своїми батьками приготували родинні рецепти «найсмачніших» моментів свого життя. А як ми їх узагальнимо?З окремих рецептів ми створимо книгу, а сьогодні на виховній годині  просто обміняємося досвідом, щоб у майбутньому, можливо, використати його у своїх власних родинах.Як називається наш проект і як називатиметься наша книга рецептів?І проект, і книга рецептів називаються «Смак життя».Так, правильно. А оформити її нам допомагали родина Вістратенко і вчитель образотворчого мистецтва Саратова Н.В. На нашій годині спілкування присутня голова батьківського комітету класу Сєрікова С.В., яка допоможе нам скласти цю книгу. Тож свої рецепти ви будете здавати саме їй.

Відкриється наша книга таким віршем:……….А щоб добре налаштуватися на роботу, полслухаємо наших музикантів і поміркуємо над словами їхньої пісні. (Звучить пісня)

Як ви зрозуміли слова цієї пісні?

Я думаю, що кожна родина повинна зробити щось добре для оточуючих : наприклад, посадити дерево, збудувати гарний будинок, виховати чемних дітей.

Тоді життя всієї країни зміниться на краще.Тож прошу розпочати ваші презентації родинних рецептів.

Висновки.- То як же людина може відчувати смак життя?-У спілкуванні з близькими людьми. - У цікавих подорожах.-У спільних захопленнях.- У щоденній праці, яка приносить радість.- У народженні та вихованні дітей.- У спогляданні за красою оточуючого світу.- Можна радіти, даруючи тепло і любов своїм близьким.