РОЛЬ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ПІДВИЩЕННІ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

Виступ заступника директора з НВР Бурі С.П. на конференції вчителів місла на серпневій конференції.

Продовжуючи  розпочату  розмову  хочу  зупинитися  на  питанні  «Підвищення  якості  знань  учнів», що  є  однією із  основних  проблем  над  вирішенням  якої  працюють  усі  освітяни.  Це  є  проблемним  питанням  і  для  нашої школи. Одним із напрямків   вирішення  якого  є моніторингові  дослідження,    результативності  навчально-виховного  процесу.  Цю  роботу  ми  розпочали  з  2008  року, учасниками є адміністрація, вчителі,учні та батьки.  З  цією  метою  ми  розробили  і  затвердили на  засіданні  педагогічної  ради  Положення  про  внутрішкільний  моніторинг,який передбачає такі напрямки : освітній, учнівський, педагогічний та інші.              Така система сприяє постійному аналізу та коригуванню роботи закладу.  Особливу  увагу  приділяємо  відстеженню  якості  навчальних  досягнень  учнів,що є одним із завдань   шкільної експериментальної програми    «Педагогічна підтримка»,  за якою ми працюємо з 2003 року.  Результати моніторингових досліджень розглядаємо на засіданнях методичної та педагогічної рад. Рекомендації , що отримують учителі у ході моніторингових досліджень,  як навчання так і виховання допомагають в усуненні   прогалин,  сприяють  створенню      умов  для  розвитку учнів ,  адже  так  важливо,  щоб  кожна  дитина  повірила  у  власну  здатність  навчатися  краще. Сьогодні ми маємо позитивні результати роботи. Наприкінці навчального року  ми визначаємо лідерів – року,  класи –лідери. Кращих результатів досягли:

-          Кравчина Нінель Іванівна;

-          Чеберніна Галина Миколаївна;

-          Сухорукова Алла Фелорівна;

-          Воскобойникова Наталія Вікторівна.

За  час  впровадження  моніторингових  досліджень  рівень  навчальних  досягнень  зріс  на  5%.  Покращили  якість  навчання  з української мови, математики, історії, географії, хімії, але разом з тим є зниження результату з англійської мови, це є проблема, яка буде досліджуватися та контролюватися у 2013-2014 навчальному році. Одним із вагомих позитивних показників є збільшення кількості призерів обласних олімпіад, якщо  у  2007  році  було  три  учасника  обласних  олімпіад  і  із  них  один  призер,  то   у 2012-2013 навчальному році ми  маємо  п»ятнадцять з  них  п»ять  призерів:

-Пасічник  Сергій,  учень  11-го  класу,  призер  з  екології,  вчитель  Кравчина  Н.І.;

-Охріменко  Сергій,  учень  8-го  класі, призер  з  географії  та  історії,  вчителі  Березенська  Ю.С.,  Воскобойникова  Н.В.;

-Ткаченко  Анастасія -  учениця  9-Б  класу,  призер  з  географії,  вчитель  Березенська  Ю.С.;

-Самокиш  Єлизавета -  учениця  10  класу,  призерка  з  біології,  вчитель  Кравчина  Н.І.

Збільшується  кількість  учнів,   що  навчаються  в ДВ МАН  України.  А  надихають  їх  на  дослідницьку  діяльність  наші  вчителі-дослідники:

-Арефєва Любов Гаврилівна;

-Безуглова Наталія Миколаївна;

-Кравчина Нінель Іванівна;

-Сліпович Наталія Михайлівна:

-Березенська Юлія Сергіївна;

-Чеберніна Галина Миколаївна;

- Воскобойникова Наталія Вікторівна

Кількість учнів,що навчаються у ДВ МАН України зросла . У 2008 році -3 учні , а у 2012 році-5 . Але  результативність  навчального  процесу  не  можна  досягти  без  підвищення  фахового  рівня. Педагогічний моніторинг вказує на збільшення кількості вчителів з досвідом та підвищення осввітньо-кваліфікаційного рівня. На базі школи працює тренінговий  центр по оволодінню інформаційно-комунікаційними технологіями, одинадцять педагогів мають персональні сайти, блоги.  Плануємо розробити та впровадити моніторинг результативності уроку. Особливу увагу звернемо на моніторингові дослідження  відповідно до нових Державних стандартів школи: 1-2 класів, 5-го класу, викладанню предметів у профільних класах  : 10- ому ( суспільно-гуманітарний напрям економічний профіль) та 11-ому (природничо-математичний напрям  географічний профіль). Значну увагу приділятимемо  виховній  діяльності та роботі з батьками, відповідно до напрямків  Концепції громадянського виховання.       Систематичне проведення моніторингових досліджень сприяє підвищенню професіоналізму педагогічного колективу, стимулює інтелект та творчість учнів, залучає батьків до співпраці з учителями школи.