Тиждень зарубіжної літератури

З 23 по 27 листопада в нашій школі пройшов Тиждень зарубіжної літератури. Почався він з оформлення традиційної виставки літературних стіннівок і галереї дитячих ілюстрацій до улюблених казок. Діти з 5 та 6 класів продемонстрували своє  бачення образів казкових героїв – Синдбада-мореплавця,  Аладіна, пані Метелиці та інших.

25.11 відбувся конкурс на кращого виконавця байок І.А.Крилова. Компетентне журі, до складу якого входили вчителі Є.Ф.Рябова,  Н.В.Саратова, Н.В.Воскобойнікова, оцінювало виразність читання та акторське мистецтво виконавців. Учасники порадували різноманітністю підготованих творів: звучали байки «Ворона і Лисиця», «Свиня під дубом», «Лебідь, Щука і Рак», «Квартет», «Бабка і Муравель» та інші. Після підрахунку балів стали відомі імена переможців: І місце посіла Коваль К.(6-А кл.), ІІ розділили Чечін І.(6-А кл.) і Кучанська А. (6-Б кл.), а ІІІ дісталося учениці 6-Б кл. Фісун Д.

Наступного дня, 26.11, пройшло 2 заходи: читання листів до героїв літературних творів у 8-А і 8-Б класах , а також літературна гра «Казка в гості до вас іде» у 5 класі. П’ятикласники готувалися дуже ретельно: підібрали костюми, намалювали емблеми, підготували інсценізації уривків з популярних народних казок. Діти виконували різні завдання: відгадували казки, відповідали на питання вікторини, розшифровували імена авторів телеграм. А капітанам команд прийшлося готувати хитрі завдання один одному, і вони – Палега С. і Кулікова А – впоралися з цим блискуче! Журі у складі Павленко В. і Гречко К. (8-А кл.) визначило команду-переможця. Нагородою її учасникам стали оцінки 12 балів. Діти були дуже задоволені!

І закінчився предметний тиждень камерним поетичним вечором «Любов – чарівна  країна» для учнів 10 класу, який відбувся 27.11.

… У гарних бронзових канделябрах палали запалені свічки, а юнаки і дівчата піднесено говорили про прекрасне почуття – кохання – рядками віршів відомих поетів. На вечорі прозвучали поезії А.Ахматової, С Єсеніна, С. Кочеткова, Е.Асадова, К.Ваншенкіна, Р.Рождественського та інших, а також було переглянуто декілька музичних відео.

Сподіваюся, що результатом нашого предметного тижня стане підвищення інтересу учнів до читання, розвиток уміння розмірковувати над прочитаним і застосовувати набуті знанні у своєму житті.

Рябова Є.Ф., вчитель зарубіжної літератури.