Звіт про організацію експериментальної роботи у 2012-2013 н.р.
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Звіт про організацію роботи у 2012-2013 навчальному році Синельниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
за темою:
Формування інноваційної особистості в умовах школи життєтворчості з урахуванням технології «Педагогічної підтримки»
Науковий керівник: Романенко М.І.
Виконавець: Директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
52500 м. Синельникове
Вул. Петровського, 27
(05663) 4-20-94
gmail: sinshcool1@ gmail.com
Галенко Ю.А.
Звіт про організацію експериментальної роботи у 2012-2013 навчальному році Синельниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Назва навчального закладу: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Тема експерименту: Формування особистості учня в умовах школи життєтворчості з урахуванням технології «Педагогічної підтримки».
Рівень експерименту: обласний.
Мета діяльності: забезпечення змісту освіти, що відповідає Новому державному стандарту та задовольняє потреби здібних та творчо обдарованих дітей, формування і розвиток соціально активної гуманістично спрямованої особистості зі свідомою громадянською позицією, готовою до правильного вибору професії, що зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку та створення власного проекту життя.
Стадія: У етап ( узагальнюючий ).
Зміст У етапу: аналіз ( кількісний, якісний, теоретико-методологічний) і узагальнення результатів дослідження.
Очікуванні результати : групування результатів, обробка матеріалів, складання таблиць, діаграм, узагальнення результатів досліджень.
Виконання плану на 2012-2013 навчальний рік:
Творчою лабораторією загальноосвітнього навчального закладу :
- Розроблено тестову систему оцінки ЗУНів учнів, вчителів з основ сталого розвитку;
- Оновлено шкільну підпрограму експерименту « Шкільна обдарованість» в аспекті вимог креативної освіти та освіти сталого розвитку;
- Розроблено рекомендації із технологій проведення майстер-класів;
- Розроблено організаційно-функціональних структур навчального закладу випереджаючої освіти для сталого розвитку;
- Розроблена модель особистісної компетенції для сталого розвитку у педпрацівників та учнів.
Психолого – педагогічним семінаром вироблено такі рекомендації:
- Як виховувати креатину особистість на уроках;
- Які технології сприяють реалізації стійкого розвитку;
- Як формувати духовні Європейські цінності та етику толерантності.
Науково-методична рада розглядала проекти :
- « Економічна освіта для формування особистості майбутнього» ( вчитель економіки Березенська Ю.С.);
- « Від спілкування до розуміння» ( вчителі суспільно-гуманітарного циклу, керівник Дороніна Т.Г.);
- « Серце Землі в твоїх долонях» ( вчителі методичного об’єднання початкових класів, керівник Сухорукова А.Ф.);
- «Екологія людини та її значення у гармонізації взаємодії суспільства і природи» ( вчитель біології Кравчина Н.І.).
Узагальненням індивідуальної пошуково-дослідницької діяльності вчителів на 2012-2013 стали наробки:
Початкова школа збірки:
- «Використання інноваційних технологій як засіб розвитку креативності учнів» ( вчитель Донська К.В.);
- «Креативний розвиток учнів за допомогою інноваційних технологій»
(вчитель Гречка Н.М.);
- «Розвиток креативності учнів через народознавчий аспект у навчанні та вихованні» (вчитель Говоруха В.І.);
- «Розвиток творчих здібностей молодших школярів» (вчитель Кабишова Н.О.);
- «Розвиток креативності учнів у процесі навчально-вихоної діяльності» ( вчитель Сухорукова А.Ф.);
- «Активізація пізнавальної діяльності на уроках та позаурочний час» (вчитель Гіршфельд А.Ю.).
Природничо - математичний цикл наукові роботи:
- «Архітектура і геометричні фігури» ( вчитель математики Сліпович Н.М.);
- «Функції в житті людини» ( вчитель математики Сліпович Н.М.);
- « Складні і прості перерізи» ( вчитель математики Сліпович Н.М.);
- «Історія чисел» ( вчитель математики Сліпович Н.М.);
- « Старовинні задачі і методи їх розв’язання» ( вчитель математики Сліпович Н.М.);
- «Атмосферний тиск- помічник людині» ( вчитель фізики Безуглова Н.М.);
- « Визначення коефіцієнту поверхневого натягу рідини.Дослідження залежностей коефіцієнту поверхневого натягу від температури поверхнево-активних речовин» ( вчитель фізики Безуглова Н.М.);
- « Захист інформації в мережі та створення протоколу передачі даних»
- ( вчитель інформатики Безуглова Н.М.);
- «Використовування комп’ютера для розрахунків математичних моделей» ( вчитель інформатики Безуглова Н.М.);
- «Числа Фібоначі» ( вчитель математики Чеберніна Г.М..);
- « Воксильна графіка» ( вчитель математики Чеберніна Г.М..);
- « Поезія і математика-два крила творчості» ( вчитель математики Чеберніна Г.М..);
- « Формування ринку праці в транзитивній економіці України» ( вчитель економіки Березенська Ю.С.);
- «Стан ринку праці м. Синельникового» ( вчитель економіки Березенська Ю.С.);
- «Хвороби органів дихання серед підлітків та зв’язок з палінням» (вчитель біологіі Кравчина Н.І.);
- «Методи контролю якості води у процесі оптимізації її очистки» ( вчитель біології Кравчина Н.І.);
- «Технічний дизайн та екологія» (вчитель біології Кравчина Н.І.);
- « Сучасні методи і пристрої для обробки деревини» (вчитель трудового навчання Педченко О.І.);
- « Шевченко-художник» ( вчитель української мови та літератури Дороніна Т.Г.);
- « Музи землі й небес ( образи коханих жінок у творчості поетів)» (вчитель світової літератури Рябова Є.Ф.);
- « Творчість Ч.Діккенса та особливості мови письменника» (вчитель англійської мови Косьміні В.І.);
- « Які таємниці зберігає «Туманний Альбіон»» (вчитель англійської мови Ворона Ю.В.);
- « Українське весілля» (вчитель української мови та літератури Ареф’єва Л.Г.);
- «Культура спілкування по телефонус і в Інтернеті» ( вчитель української мови та літератури Ареф’єва Л.Г.);
- « Проблеми розвитку діяльності в Україні (Історичні та сучасні аспекти)» (вчитель історії Воскобойникова Н.В.).
Реалізація експериментальної програми здійснювалася за графіком:
Вересень
- визначення рівня шкільної мотивації за методикою « Сходинки спонукань» ( 4 клас) ;
- анкетування «Шкільна мотивація», захід «Мої права та обов’язки»(5-ті, 7-мі класи);
- методика «Ваша тривожність» ( 6 клас);
- анкетування «Шкільна мотивація» ( 8 клас);
- опитувальник « Тип мислення» (9-ті класи);
- тестування « Хто ти художник чи мислитель?» ( 10-11-ті класи).
Жовтень
- методика « Ваша тривожність» ( 4-5-ті класи);
- методика «Самооцінка» (5 клас);
- тест на виявлення агресії (6 клас);
- анкета інтересів ( 7 клас);
- знижена пізнавальна активність ( 8 клас);
- методика «Профіль» ( 9 клас);
- анкета «Профспрямованість учнів» (8-9 класи).
Листопад
- захід «Правила ребусування», «Що таке ребус» ( 4 клас);
- анкетування «Соціально-психологічної адаптації за Роджерсом» ( 5 клас);
- методика на виявлення комунікаційних здібностей учнів ( 5 клас);
- методика « Чи хороший Ви друг» ( 6 клас);
- опитувальник « Тип мислення» ( 7 клас);
- опитувальник « Я і зміст мого життя» ( 8 клас);
- тестування « Хто ти за темпераментом?» ( 8 клас);
- анкетування для батьків та учнів, що обирають профіль навчання ( 9-ті класи);
- опитувальник професійних здібностей ( Л. Йоваши) ( 10,11 класи);
- психогеометричний тест ( 10,11-ий клас);
Грудень
- адаптація учнів до основної школи ( матеріали до січневого консиліуму);
- тест на виявлення агресії ( Л.Г.Почебут) ( 5,7 класи);
- методика на виявлення комунікативних здібностей учнів ( 6 клас);
- захід « Мої права і обов’язки» ( коментар до Кодексу законів про працю України) (7,8 класи );
- методика «Профіль» ( 8 клас);
- захід « Серйозні проблеми , які пов’язані з курінням» ( 9 клас);
- опитувальник « Тип мислення» ( 10,11 клас);
- розвивальне заняття « Лідерство.Що це?» ( 10,11 класи).
Січень
- методика « Чи хороший Ви друг» ( 5,7,8 класи);
- анкетування « Шкільна мотивація» ( 6 клас);
- методика на виявлення комунікативних здібностей учнів ( 6 клас9;
- знижена пізнавальна активність (7 клас);
- оцінка рівня спілкування (8 клас);
- тест «Самооцінка» ( 8 клас);
- анкета інтересів ( 9 –ті класи);
- захід « Мої права та обов’язки. Чому треба уникати нелегальної праці?»( 9,10,11 класи);
- захід « Серйозні проблеми, які пов’язані з курінням» ( 9,10,11 класи).
Лютий
-тестування « Оцінка рівня спілкування ( В.Ф. Ряховського) (5-ті класи);
- комунікативний тренінг « Міжособистісне спілкування) ( 6-й клас);
- розвивальне заняття « Лідерство. Що Це?» ( 9-ті класи);
-розвивальне заняття « Комунікабельність- що це?» ( 9-ті класи), «Як розвинути комунікабельність?» ( 10,11 класи);
- бесіда « Що таке власний професійний план» ( 10,11 класи);
- тест « Чи є у Вас почуття часу?» ( 7 клас);
- тест «Чи впевнена Ви людина?» ( 8 клас);
-бесіда «Помилки при виборі професії» (9-ті класи);
- розвивальне заняття « Соціальний інтелект (IQ). Що це? Емоційний інтелект? ( EQ) Що Це?» ( 10-11–ті класи);
Березень
- тест « Самооцінка» ( 5,10,11 класи);
- «Чи умієте Ви спілкуватися?» ( 5 клас);
- тест « Рівень комунікативного контролю» ( 5- 6 ті класи);
- захід « Мої права та обов’язки» ( витяг з Конвенції ООН про права дитини) (7клас);
- захід « Мої права та обов’язки» ( запобігання економічній експлуатації підлітків та їх працевлаштування у нелегальному секторі економіки» (9, 8 класи);
- опитувальник «Я і зміст мого життя» (9,10,11-ті класи);
- бесіда «Що таке професійний план?» ( 9 клас);
- тестування « Інтроверт чи екстраверт?» ( 10,11 класи);
- бесіда « Помилки при виборі професії» ( 10,11 клас).
Квітень
- тест «Самооцінка» ( 4,5,7, 9 класи);
- захід «Правила ребусування: Що таке ребус?» ( 5 клас);
- тест «Чи вмієте Ви спілкуватися?» ( 6, 8 класи);
- опитувальник « Я і зміст мого життя» ( 7 клас);
- захід « Живи – наркотикам НІ!!!!» ( 10,11 класи).
Травень
- захід « Живи- наркотикам НІ !!!»;
- експертна оцінка профнахилів та самодостатності випускників ( 9,10,11 класи).
Підсумком науково- методичної та експериментальної роботи за 2012-2013 навчальний рік стали; методичний тиждень на тему: « Впровадження і реалізація інноваційних підходів, створення оптимальних умов для розвитку креативної особистості» та тиждень життєтворчості на тему : « Запалюємо зірки».
У рамках методичного тижня було проведено:
- психолого- педагогічний консиліум з теми «Формування дієвої системи адаптації п’ятикласників до умов навчання в середній школі» ( психолог Литвин Г.В.);
- тренінгові заняття з розв’язання адаптаційного періоду ( соціальний педагог);
- «В колі однодумців» ( соціальний педагог);
- урок з алгебри в 11 класі, тема: « Розв’язування задач економічного змісту» (вчителі: математики Чеберніна Г.М., економіки Березенська Ю,С.);
- урок хімії в 8 класі тема: « Хімічні властивості лугів» вчитель хімії Білан О.Г.;
- урок інформатики в 9 класі, тема: « Ком’ютерні віруси та антивірусні програми» вчитель інформатики Безуглова Н.М;
- відео-казка « Історія про таблицю Менделєєва Д.І., вчитель хімії Білан О.Г.;
- позакласний захід в 10 класі « Математичне кафе», вчитель математики Сліпович Н.М.;
- інтелектуально-розважальна гра « Змагання гарних та сильних», Вчитель інформатики Безуглова Н.М.
У рамках тижня життєтворчості переможцями стали :
- Зірка року, Охріменко Руслана ( із занесенням на « Алею слави»);
- Лідер року, Яковін Богдан;
- Спортсмен року, Буря Олександр;
- Відкриття року, мухінько Олександр;
- Актори року: Фещенко Сергій та Твердохліб Дарина;
- Талант року, Смирна Юлія;
- Інтелект року, Мокляк Владислав;
- Учень року, Охріменко Сергій;
- Дослідник року, Пасічник Сергій;
- Майстриня року,Кожуріна Ольга.
Як результат творчої науково-дослідницької діяльності було проведено шкільну учнівську науково-практичну конференцію, де свої роботи захищали 35 учнів школи. За результатами конференції радою шкільного наукового товариства рекомендовано навчання у ДВ МАН України у 2013-2014. таким учням школи:
- Іваненко Вікторії,
- Самокиш Єлизаветі;
- Бусурмановій Анастасії;
- Замореній Анастасії;
- Сєрікову Тимофію;
- Тереховій Марії;
- Толпекіній Альоні;
- Матвєєвій Євгенії;
- Стрілець Руслані;
- Бондаревській Анжелі.
Узагальненням роботи проведено науково-практичну конференцію
« Сучасний вчитель-оптимізація роботи» відповідно до Положення про шкільну науково-практичну конференцію,де вчителі Ареф’єва Любов Гаврилівна, Воскобойникова Наталя Вікторівна, Сірик Сергій Олегович, Вороніна Тамара Георгіївна,Сліпович Наталія Михайлівна, Говоруха Валентина Іванівна висвітлили основні проблеми, вироблено рекомендації конференції.
Протягом року взяли участь у роботі :
- Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2013» (представлені матеріали закладу з номінації « Формування творчої особистості в навчальних закладах);
- Всеукраїнської науково-практичної конференції ( представлено матеріали з досвіду роботи «Реалізація екологічної освіти в навчальному закладі»;
- Обласній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи модернізації системи загальної середньої освіти в контексті реалізації компетентнісного підходу»;
- Обласному семінарі-практикумі «Науково-методичний супровід впровадження елементів моніторингових досліджень у навчально-виховний процес», який проводився на базі Лозуватської середньої загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г.Шевченка Криворізького району;
- Засіданні круглого столу при ДОІППО «Освіта для сталого розвитку в дії.
Як результат плідної науково-методичної та дослідницької діяльності закладує участь вчителів школи у міському конкурсі:
«Учитель року -2013» з номінацій:
-Російська мова , Рябова Єлизавета Федорівна;
-Музика, Мудровський Ярослав Григорович;
-Інформатика, Безуглова Наталія Миколаївна.
« Класний керівник -2013»:
-школа І ступеню - Сухорукова Алла Федорівна;
-школа ІІ стуненю – Воскобойникова Наталія Вікторівна;
-школа ІІІ ступеню- Сліповтч Наталія Михайлівна.
Рядова Єлизавета Федорівна, Безуглова Наталія Миколаївна та Мудровський Ярослав Григорович стали переможцями на міському рівню та учасниками заочного і очного турів.
З 19 по 21 лютого 2013 року на базі НВК №28 м. Дніпропетровська відбувся ІІ етап обласного туру Всеукраїнського конкурсу « Учитель року – 2013 » у номінації «Російська мова», в якому взяла участь вчителька нашої школи Рябова Єлизавета Федорівна.
Протягом трьох днів Єлизавета Федорівна демонструвала свою творчість, майстерність, креативність . Слід зазначити, що ця вчителька має потужний інтелектуальний та професійний потенціал. Вона пише вірші та пісні, розробляє сценарії та авторські програми. Так, за програмою Єлизавети Федорівни працює факультатив у нашому закладі «Шкільний театр». За підсумками конкурсу вона посіла VI місце в області.
Одним із основнихз показників діяльності навчального закладу є результативність виступів учнів у різноманітних конкурсах , олімпіадах , інтелектуальних змаганнях. Робота з обдарованими і талановитими дітьми один з пріоритетних напрямів роботи ЗОШ №1. заклад , який працює за експериментальною програмою має певні досягнення. Так у цьому році колектив виборов загальну першість на міських олімпіадах , гідно представив місто на обласних змаганнях. 15 учнів представляли місто на обласних олімпіадах.
Це :
- Захарчук Вікторія (російська мова , вчитель Рябова ЄФ.)
- Плахова Людмила (російська мова , вчитель Рябова ЄФ.)
- Токар Марія (математика , вчитель Сліпович Н.М.)
- Заморена Анастасія ( економіка , вчитель Березенська Ю.С.)
- Пасічник Сергій ( екологія , вчитель Кравчина Н.І.)
- Охріменко Сергій ( астрономія , вчитель Березенська Ю.С.)
- Охріменко Руслана ( астрономія , вчитель Березенська Ю.С.)
- Більчик Іоан ( хімія , вчитель Білан О.Г.)
- Охріменко Сергій ( географія , вчитель Березенська Ю.С.)
- Ткаченко Анастасія ( географія , вчитель Березенська Ю.С.)
- Оліфер Катерина (( географія , вчитель Буря С.П.)
- Бусурманова Анастасія ( біологія , вчитель Кравчина Н.І.)
- Самокиш Єлизавета ( біологія , вчитель Кравчина Н.І.)
- Кожуріна Ольга ( обслуговуюча праця, вчитель Сліпович Н.М.)
- Охріменко Сергій ( історія , вчитель Воскобойнікова Н.В.)
Результатом співпраці вчитель - учень стали вагомі здобутки наших вихованців. Одразу 5 призових місць привезли до міської скарбниці учні нашої школи. А восьмикласник Сергій Охріменко відзначився двічі – ІІ місце з історії ( вчитель Воскобойнікова Н.В.) та ІІІ місце з географії ( вчитель Березенська Ю.С.). також призерами стали Пасічник Сергій ( екологія , вчитель Кравчина Н.І.),Ткаченко Анастасія ( географія , вчитель Березенська Ю.С.), Самокиш Єлизавета ( біологія , вчитель Кравчина Н.І.). у порівнянні з минулим роком кількість призерів зросла на 2 учні. Та працювати є над чим , адже трьом учням Більчику Іоану , Охріменко Руслані та Кожуріній Ользі не вистачило лише кількох балів , щоб увійти до заповітної «трійки».
Результати міських конкурсів:
-конкурс «Молодь за здоровий спосіб життя» (ІІІ місце) кер. ЗДНВР, Білан Олена Григорівна та педагог-організатор Ліс А.О.;
- «День Св. Валентина» (ІІІ місце), учасники Фещенко Сергій (11 клас) та Твердохліб Дарина (10 клас);
-конкурс лідерів ( І місце), Паренко Поліна( 9-А клас);
-конкупс «Найрозумніший» (ІІ місце), Мокляк Владислав(3-а клас, класний керівник Сухорукова Алла Федорівна);
-конкурс на кращу дитячу організацію в місті (Імісце).
Учні закладу охоче беруть участь у фестивалях-конкурсах, ДВ МАН, конкурсах «Кенгуру», «Лелека», « Левеня», «Бобер».
Результати подано :
- Фестиваль-конкурс журналістики «Юнтелепрес» номінація «Фоторепортаж» (старша вікова група) - І місце Яковін Богдан (наказ департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 17.05. 2013р. № 394/0/212-13;
- ДВ МАН України – учасником ІІ обласного Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт Дніпропетровського відділення Малої Академії наук Пасічник Сергій,
- конкурс «Кенгуру»: золото-5учнів,
срібло-27,
учасники-8;
-конкурс «Левеня»: відмінний результат-14;
добре-17;
учасники-12;
-конкурс « Лелека»: золото-1,
бронза-7,
учасники-5;
-конкурс «Бобер»: відмінно-7,
добре-1,
-конкурс «Гринвіч»: золото-2,
бронза-3,
учасники-22.
За плідну роботу маємо :
- диплом Міністерства освіти і науки , молоді та спорту нагороджено заклад за вагомий внесок у розвиток національної освіти;
- подяку за активну участь в обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста» ( Наказ головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.12.2012 № 1096/0/212-12);
- подяка Кравчині Нінель Іванівні, вчительці біології за активізацію участі у Всеукраїнській трудовій акції, « Турботу юних тобі, Україно»(нааказ головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.12.2012 № 1096/0/212-12);
- подякою народного депутата України нагороджені : Березенська Ю.С. (вчителька географії); Безуглова Н.М.( вчителька інформатики та фізики); Мудровського Я.Г. (вчителя музики); Рябову Є.Ф.(вчительку світової літератури);
- подякою міського голови до «Дня соборності України» Воскобойникову Н.В.,вчительку історії;
- подякою ради УСВА м. Синельникового нагороджено Галенка Ю.А., директора школи;
- грамотою ради УСВА м. Синельникового нагороджено команду ЗОШ №1 за ІІ місце у змаганнях з воєнного триборства з нагоди Дня армії України;
- грамотою відділу культури та туризму міста нагороджено колектив закладу за участь у міському етапі фестивалю дитячої творчості «Діти Дніпропетровщини єднають Україну», за активну участь та високий рівень майстерності;
- грамотою відділу освіти за ІУ місце у конкурсі огляді «Моє Придніпров’я»;
- грамотою відділу освіти за сумлінну працю Білан Олена Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи та Сухорукова Алла Федорівна, вчителька початкових класів.
Про свої здобутки друкуємо:
У районій газеті «Синельниківські вісті». Так, надруковано :
-стаття «Запалюємо зірки», автор директор школи, Галенко Юрій Андрійович (№10 від 07.03.2013);
-стаття «Вершини творчого злету», автор заступник директора з навчально-виховної роботи , Буря Світлана Петрівна ( №9 від 28.02.2013);
-стаття « Країв прекрасних і трудящих в житті немало знаю я, та серед них ти все ж прекрасна , Дніпропетровщино моя!», автор заступник директора з навчально-виховної роботи, Білан Олена Григорівна.
У науково-методичному альманасі «Нива знань» :
- Збірка біологічних диктантів для 9 -го класу, вчитель біології Кравчина Нінель Іванівна;
- проект « Молодь за екологію душі та природи», вчитель географії Буря Світлана Петрівна;
- статя «Робота з обдарованими дітьми в умовах школи життєтворчості», директор школи Галенко Юрій Андрійович.
Для мережевої співпраці використовуємо можливості ІНТЕРНЕТ-простору
А саме:
- створено персональні сайти та блоги:
№ | ПІБ вчителя | Адреса блогу, сайта |
1 | Буря Світлана Петрівна | |
2 | Білан Олена Григорівна | |
3 | Березенська Юлія Сергіївна | |
4 | Воскобойникова Наталя Вікторівна | |
5 | Ворона Юлія Вікторівна | |
6 | Мудровський Ярослав Григорович | |
7 | Безуглова Наталя Миколаївна | |
8 | Сліпович Наталя Михайлівна | |
9 | Кравчина Нінель Іванівна | |
10 | Чеберніна Галина Миколаївна |
- працює шкільний сайт
- створена база електроної почти педагогічних працівників;
- ОУЗ на портале «Мої знання»: